• White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dopesick

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Hysterical

  • The Fallout

    ★★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Allen v. Farrow

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★★

  • First Date

    ★★★½

  • Superior

    ★★★

  • Cusp

    ★★★★½

  • John and the Hole

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★½

  • White Wedding

  • One for the Road

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Son of Monarchs

    ★★★

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Mountain Cat

  • Nomadland

    ★★★½