RSS feed for Lee
  • 8:46

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • Glass

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • mid90s

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Predator

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Festival

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Possum

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Climax

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Ghost Stories

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Jeepers Creepers 3

    ½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • The Mountain Between Us

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★