Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
8:46

8:46

2020
×
Edit this entry  
15
Possum

Possum

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
365 Days

365 Days

2020
×
Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bad Trip

Bad Trip

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Nine Inch Nails: Broken

Nine Inch Nails: Broken

1993
×
Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
18
The Master: Back Beyond

The Master: Back Beyond

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Edit this entry