• X2

    ★★★

  • Holes

    ★★★★★

  • Old School

    ★★★

  • Final Destination 2

    ★★★½

  • Ong Bak: Muay Thai Warrior

    ★★★

  • Yeah Right!

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • 28 Days Later

    ★★★★★

  • My Little Eye

    ★★★½

  • Cabin Fever

    ★★★★

  • xXx

    ★★½

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

    ★★★★

  • Signs

    ★★★★★

  • Bubba Ho-tep

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Resident Evil

    ★★★★

  • Rabbit-Proof Fence

    ★★★★½

  • May

    ★★★★½

  • One Hour Photo

    ★★★★½

  • Vanilla Sky

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Strike Back

    ★★★★★

  • Jurassic Park III

    ★★★

  • Scary Movie 2

    ★★★★½

  • Jeepers Creepers

    ★★★★★

  • Evolution

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★

  • The Devil's Backbone

    ★★★★

  • Spy Kids

    ★★★

  • Wet Hot American Summer

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Battle Royale

    ★★★★½

  • Batman Beyond: Return of the Joker

    ★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★★

  • Little Nicky

    ★★★★

  • Book of Shadows: Blair Witch 2

    ★★

  • Snatch

    ★★★★

  • Rejected

    ★★★★

  • X-Men

    ★★★

  • Scary Movie

    ★★★★

  • Final Destination

    ★★★★

  • One Piece: The Movie

    ★★★★

  • The Beach

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★½

  • Magnolia

    ★★★★

  • Dogma

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • American Pie

    ★★★★

  • South Park: Bigger, Longer & Uncut

    ★★★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★

  • Notting Hill

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★★★

  • American Movie

    ★★★½

  • The Faculty

    ★★★★

  • Show Me Love

  • Billy's Balloon

    ★★★★

  • Run Lola Run

    ★★★★½

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★★

  • The Celebration

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Alien Resurrection

    ★½

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Orgazmo

    ★★★★

  • Good Burger

    ★★★★

  • Men in Black

    ★★★★

  • Batman & Robin