• The Shape of Water

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Mummy

    ½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Life

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Bye Bye Man

  • Passengers

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Office Christmas Party

    ★★★½

  • Bad Santa 2

    ★★

  • Moana

    ★★★½

  • True Memoirs of an International Assassin

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★

  • Inferno

    ★½

  • The Accountant

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Void

    ★½

  • Better Watch Out

    ★★★★½

  • Storks

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Sully

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • David Brent: Life on the Road

    ★★★½

  • Ben-Hur

    ★★★

  • War Dogs

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Blair Witch

    ½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • A Dark Song

    ★★★★

  • Colossal

    ★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • Nerve

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★★½

  • Central Intelligence

    ★★★½

  • Lights Out

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • Now You See Me 2

  • The Do-Over

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Warcraft