• The Neon Demon

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Gutterdämmerung

  • Our Kind of Traitor

    ★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★½

  • Bastille Day

    ★½

  • Rebirth

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Boss

    ★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★★★

  • Keanu

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hush

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Grimsby

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★½

  • Weiner

    ★★★★

  • Tickled

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Wiener-Dog

    ★★★½

  • Dirty Grandpa

    ★★

  • The Forest

  • Sisters

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Joy

    ★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Ridiculous 6

    ★½

  • Daddy's Home

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Night Before

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • Fear Itself

  • My Scientology Movie

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • The Gamechangers

    ★★★½

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • Eye in the Sky

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Demolition

    ★★★½

  • The Visit

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★★★

  • Suffragette

    ★★★

  • Legend

    ★★★★

  • Everest

    ★★

  • No Escape

    ★★½

  • American Ultra

    ★★★½

  • Sinister 2

    ★★½

  • Macbeth

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • The Gift

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Pixels

    ★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★