• Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • The Gift

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Pixels

    ★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Poltergeist

    ★½

  • Sicario

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★

  • Area 51

  • Tomorrowland

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Slow West

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★★★

  • Get Hard

    ★★★½

  • Southpaw

    ★★★★

  • Trainwreck

    ★★★½

  • The Final Girls

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★★½

  • The Nightmare

    ★★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Interview

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Into the Woods

    ★½

  • Horrible Bosses 2

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Last Shift

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • V/H/S: Viral

    ★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Tusk

    ★★★★

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★

  • Honeymoon

    ★★★★½

  • Spring

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Housebound

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★½

  • Predestination

    ★★★★

  • Somebody

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★

  • The One I Love

    ★★★★★

  • The Inbetweeners 2

    ★★★★

  • Sharknado 2: The Second One

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★

  • Unfriended

    ★★★

  • I Origins

    ★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Tammy

    ★★

  • They Came Together

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • All This Mayhem

    ★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★½