Sort by
  • Pathaan

    ★★★½

  • Kuttey

    ★★★

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • An Action Hero

    ★★★★

  • Freddy

    ★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★

  • Discards

    ★★★★

  • Monica, O My Darling

    ★★★★

  • Phone Bhoot

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★★

  • The Outside

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★

  • Ballabhpurer Roopkotha

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Doctor G

    ★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • Kantara

    ★★★½

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Chup

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Lokkhi Chhele

    ★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★½

  • Darlings

    ★★★★

  • Kinaara

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Shamshera

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Gargi

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Dobaaraa

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • X Equals To Prem

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Vikram

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Joyland

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • Aparajito - The Undefeated

    ★★★½

  • Thar

    ★★½

  • Saani Kaayidham

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½