Sort by

Prithwish has logged 454 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
83

83

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Golondaaj

Golondaaj

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★½
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mandaar

Mandaar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Churuli

Churuli

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hand

The Hand

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
★½
Read the review Edit this entry