Sort by

riley has logged 435 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★½
Edit this entry  
31
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Gift: A Christmas Special From Carrie Underwood

My Gift: A Christmas Special From Carrie Underwood

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Edit this entry  
24
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Adventures of Bailey: Christmas Hero

Adventures of Bailey: Christmas Hero

2012
×
Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Brideshead Revisited

Brideshead Revisited

1981
×
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Christmas Lottery

The Christmas Lottery

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Ever After

Christmas Ever After

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Tree Grows in Colorado

A Christmas Tree Grows in Colorado

2020
×
Edit this entry  
05
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
The Costume Designer

The Costume Designer

1950
×
Edit this entry  
27
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas House

The Christmas House

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Club

The Christmas Club

2019
×
Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
A Nashville Christmas Carol

A Nashville Christmas Carol

2020
×
Edit this entry  
21
A Timeless Christmas

A Timeless Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
Edit this entry  
14
Christmas in Vienna

Christmas in Vienna

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read prior review Edit this entry