Sort by

riley has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
The Costume Designer

The Costume Designer

1950
×
Edit this entry  
27
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas House

The Christmas House

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Club

The Christmas Club

2019
×
Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
A Nashville Christmas Carol

A Nashville Christmas Carol

2020
×
Edit this entry  
21
A Timeless Christmas

A Timeless Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
Edit this entry  
14
Christmas in Vienna

Christmas in Vienna

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
A Dog Named Christmas

A Dog Named Christmas

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Katharine Hepburn as Joan of Arc in Technicolor Screen Test

Katharine Hepburn as Joan of Arc in Technicolor Screen Test

1934
×
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry