Stanley Cucci has logged 369 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Exit to Eden

Exit to Eden

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Ranch

Love Ranch

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
Edit this entry  
08
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Dead in a Week (Or Your Money Back)

Dead in a Week (Or Your Money Back)

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot Bot

Hot Bot

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christmas in the Heartland

Christmas in the Heartland

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas in the Smokies

Christmas in the Smokies

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Merry Kissmas

Merry Kissmas

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Holiday Engagement

Holiday Engagement

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Holly Star

Holly Star

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
That Darn Cat

That Darn Cat

1997
×
★★
Read the review Edit this entry