Stanley Cucci has logged 39 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hello Again

Hello Again

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Georgetown

Georgetown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Miss Firecracker

Miss Firecracker

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiss of Death

Kiss of Death

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Entourage

Entourage

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Croupier

Croupier

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Older Women and Love

Older Women and Love

1987
×
Edit this entry  
12
Malice

Malice

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crush

The Crush

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Pallbearer

The Pallbearer

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
Read the review Edit this entry  
03
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry