Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dream

    ★★

  • BEEF

    ★★★★

  • Air

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★

  • My Southern Family Christmas

  • Christmas with You

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • She Said

    ★★★

  • Significant Other

    ★★½

  • 20th Century Girl

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

  • Bones and All

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★½

  • Groot's Pursuit

  • Groot Takes a Bath

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Prey

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Bibi & Tina - Einfach anders

    ½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Magnum Opus

  • Alienoid

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Princess

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Close

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Oprah + Viola: A Netflix Special Event

  • A Short Story

  • Moon Knight

    ★★