Daniel has logged 213 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
303

303

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yardie

Yardie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Subs

Subs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Leto

Leto

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Daring Daylight Burglary

A Daring Daylight Burglary

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 'Teddy' Bears

The 'Teddy' Bears

1907
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Gay Shoe Clerk

The Gay Shoe Clerk

1903
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Josh at the Moving Picture Show

Uncle Josh at the Moving Picture Show

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Happened on Twenty-Third Street, New York City

What Happened on Twenty-Third Street, New York City

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Faust and Marguerite

Faust and Marguerite

1900
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry