RSS feed for prjct_brunhild
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Memorable

Memorable

2019
×
Edit this entry  
09
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
09
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
09
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Edit this entry  
09
True Stories

True Stories

1986
×
★★½
Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Drux Flux

Drux Flux

2008
×
Edit this entry  
03
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Welcome, or No Trespassing

Welcome, or No Trespassing

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Send Me to the 'Lectric Chair

Send Me to the 'Lectric Chair

2009
×
Edit this entry  
02
Sissy-Boy Slap-Party

Sissy-Boy Slap-Party

2004
×
Edit this entry  
02
Odin's Shield Maiden

Odin's Shield Maiden

2007
×
Edit this entry  
02
The Glass Harmonica

The Glass Harmonica

1968
×
Edit this entry  
31
The Distance Between Us and the Sky

The Distance Between Us and the Sky

2019
×
Edit this entry  
31
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
Edit this entry  
31
Animated Putty

Animated Putty

1911
×
Edit this entry  
30
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
30
Welcome, or No Trespassing

Welcome, or No Trespassing

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★½
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Memory of the Camps

Memory of the Camps

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Watchtower Over Tomorrow

Watchtower Over Tomorrow

1945
×
Edit this entry  
26
The Fighting Generation

The Fighting Generation

1944
×
Edit this entry  
26
Auschwitz

Auschwitz

2011
×
★★
Edit this entry  
23
The Launch of H.M.S. Albion

The Launch of H.M.S. Albion

1898
×
Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★
Edit this entry  
18
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
15
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry