RSS feed for prjct_brunhild

prjct_brunhild has logged 25 entries for films released in the 1960s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry  
29
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Jester's Tale

The Jester's Tale

1964
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Barnabás Kos Case

The Barnabás Kos Case

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Saladin the Victorious

Saladin the Victorious

1963
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

1966
×
Edit this entry  
16
Cosmic Ray

Cosmic Ray

1962
×
Edit this entry  
08
It

It

1966
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Alphabet

The Alphabet

1968
×
Edit this entry  
28
Le Grand Amour

Le Grand Amour

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
16
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Now!

Now!

1965
×
Edit this entry  
11
A Little Western

A Little Western

1961
×
Edit this entry  
11
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
10
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Police Car

Police Car

1966
×
Edit this entry  
06
First Spaceship on Venus

First Spaceship on Venus

1960
×
★★½
Edit this entry  
05
Eye Myth

Eye Myth

1967
×
Edit this entry  
03
2/60: 48 Heads from the Szondi-Test

2/60: 48 Heads from the Szondi-Test

1960
×
Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Case Study: LSD

Case Study: LSD

1969
×
Edit this entry  
03
if....

if....

1968
×
★★★½
Edit this entry