RSS feed for prjct_brunhild

prjct_brunhild has logged 19 entries for films released in the 1970s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Naked Man in the Stadium

The Naked Man in the Stadium

1974
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hardware Wars

Hardware Wars

1978
×
Edit this entry  
15
Metadata

Metadata

1971
×
Edit this entry  
10
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Girl on the Broomstick

The Girl on the Broomstick

1972
×
★★½
Edit this entry  
01
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Cruise

The Cruise

1970
×
★★★★
Edit this entry  
09
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Alexandria… Why?

Alexandria… Why?

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Return of the Prodigal Son

The Return of the Prodigal Son

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
Every Child

Every Child

1979
×
Edit this entry  
08
Closed Mondays

Closed Mondays

1974
×
Edit this entry  
08
Sisyphus

Sisyphus

1974
×
Edit this entry  
05
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Edit this entry  
03
Damon the Mower

Damon the Mower

1972
×
Edit this entry  
04
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
Orchestra Rehearsal

Orchestra Rehearsal

1978
×
★★★★
Edit this entry