RSS feed for prjct_brunhild

prjct_brunhild has logged 22 entries for films released in the 1990s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★½
Edit this entry  
26
Golden Boy

Golden Boy

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Final Sacrifice

The Final Sacrifice

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Edit this entry  
30
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Inheritance or Fuckoffguysgoodday

The Inheritance or Fuckoffguysgoodday

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Edit this entry  
29
Der Papagei

Der Papagei

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
Pib and Pog

Pib and Pog

1995
×
Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Schtonk!

Schtonk!

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Time of the Servants

Time of the Servants

1990
×
★★½
Edit this entry  
28
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Sky-Colored Seed

The Sky-Colored Seed

1992
×
Edit this entry  
10
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
November Days

November Days

1991
×
★★★
Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry