RSS feed for prjct_brunhild

prjct_brunhild has logged 149 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Animals

Rise of the Animals

2012
×
Edit this entry  
17
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Plagues of Breslau

The Plagues of Breslau

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Among the Black Waves

Among the Black Waves

2016
×
Edit this entry  
28
The Imminent Immanent

The Imminent Immanent

2018
×
Edit this entry  
28
Cosmetics

Cosmetics

2015
×
Edit this entry  
28
Prisoner of Society

Prisoner of Society

2018
×
Edit this entry  
28
Wild Skin

Wild Skin

2016
×
Edit this entry  
28
Oh God

Oh God

2017
×
Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Memorable

Memorable

2019
×
Edit this entry  
09
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
09
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Edit this entry  
31
The Distance Between Us and the Sky

The Distance Between Us and the Sky

2019
×
Edit this entry  
30
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Memory of the Camps

Memory of the Camps

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Auschwitz

Auschwitz

2011
×
★★
Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry