RSS feed for prjct_brunhild

prjct_brunhild has logged 21 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Nova Lituania

Nova Lituania

×
★★★
Edit this entry  
30
Alexandria… Why?

Alexandria… Why?

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Return of the Prodigal Son

The Return of the Prodigal Son

1976
×
★★★★
Edit this entry  
29
Time of the Servants

Time of the Servants

1990
×
★★½
Edit this entry  
29
Killing

Killing

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
26
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Where Is Kyra?

Where Is Kyra?

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Women

The Women

1939
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Public

The Public

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

1966
×
Edit this entry  
04
Trade Tattoo

Trade Tattoo

1937
×
Edit this entry  
04
Chilly Willy

Chilly Willy

1953
×
Edit this entry  
04
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Edit this entry