RSS feed for prjct_brunhild

prjct_brunhild has logged 33 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Waif of Persephone

The Waif of Persephone

2006
×
Edit this entry  
27
Yellow Cake

Yellow Cake

2010
×
Edit this entry  
26
Perihelion

Perihelion

2013
×
Edit this entry  
26
The Pig Farmer

The Pig Farmer

2010
×
Edit this entry  
22
Love After Love

Love After Love

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Hero

Hero

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pib and Pog

Pib and Pog

1995
×
Edit this entry  
12
Creature Comforts

Creature Comforts

1989
×
Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★
Edit this entry  
10
Some Things Are Hard To Talk About

Some Things Are Hard To Talk About

×
★★★
Edit this entry  
10
The Cruise

The Cruise

1970
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Germania

Germania

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Schtonk!

Schtonk!

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
The Jester's Tale

The Jester's Tale

1964
×
★★★★
Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Barnabás Kos Case

The Barnabás Kos Case

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Saladin the Victorious

Saladin the Victorious

1963
×
★★★½
Edit this entry  
01
Projectionist

Projectionist

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Be Prepared!

Be Prepared!

1924
×
★★
Edit this entry