RSS feed for prjct_brunhild

prjct_brunhild has logged 39 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Deluge

Deluge

1933
×
★★★
Edit this entry  
27
Kidnapping, Caucasian Style

Kidnapping, Caucasian Style

1967
×
★★★
Edit this entry  
09
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★
Edit this entry  
06
Taxandria

Taxandria

1994
×
★★★
Edit this entry  
31
Kin-dza-dza!

Kin-dza-dza!

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
November

November

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Luz

Luz

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Skin

Skin

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Der Papagei

Der Papagei

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★
Edit this entry  
10
Some Things Are Hard To Talk About

Some Things Are Hard To Talk About

×
★★★
Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Projectionist

Projectionist

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Nova Lituania

Nova Lituania

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Where Is Kyra?

Where Is Kyra?

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
November Days

November Days

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Variety Lights

Variety Lights

1950
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry