Sort by

prjct_brunhild has watched 66 films released in 2018.

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Distant Planet: The Six Chapters of Simona

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Plagues of Breslau

    ★★

  • Mortal Engines

  • Lord of the Toys

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★

  • Killing

    ★★★½

  • Night School

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • Class Reunion 1.0

    ½

  • In Fabric

    ★★★½

  • The Imminent Immanent

  • mid90s

    ★★★

  • Skin

    ★★★

  • Blue

  • Kursk

    ★★½

  • Never Look Away

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

  • Roma

    ★★★★

  • The Happytime Murders

    ½

  • Gundermann

    ★★★½

  • Mile 22

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Flavors of Youth

    ★★

  • Keep an Eye Out

    ★★★★

  • The Domestics

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Rampage

  • Some Things Are Hard To Talk About

    ★★★

  • Enough

  • Prisoner of Society

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • My Little Goat

  • Game Night

    ★★★

  • Haunted Hospital: Heilstatten

    ★★

  • Luz

    ★★★

  • Transit

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • I Can Only Imagine

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • The Public

    ★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Forever My Girl

    ★½

  • Germania

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Searching

    ★★½