Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
22
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★½
Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blue Sky Maiden

The Blue Sky Maiden

1957
×
★★★½
Edit this entry  
20
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

2021
×
Edit this entry  
29
Making Faces

Making Faces

2021
×
Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Strange Days

Strange Days

1995
×
Edit this entry  
04
Dynamo Dream: Salad Mug

Dynamo Dream: Salad Mug

2021
×
Edit this entry  
01
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
25
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
21
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
La Soufrière

La Soufrière

1977
×
Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Grand Tour Presents: Lochdown

The Grand Tour Presents: Lochdown

2021
×
Edit this entry