RSS feed for probertoj
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cómo sobrevivir a una despedida

Cómo sobrevivir a una despedida

2015
×
½
Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rings

Rings

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy

The Mummy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry