Proctologist has logged 49 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Inside Moves

Inside Moves

1980
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tora! Tora! Tora!

Tora! Tora! Tora!

1970
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Front Page

The Front Page

1974
×
★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Edit this entry  
30
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Walk the Line

I Walk the Line

1970
×
★★★½
Edit this entry