• How to Disappear

    ★★½

  • Highway Nostalgic

    ★★★

  • A Praia do Fim do Mundo

    ★★★

  • Mister Powerful

    ★★★

  • No Forgiven

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Alvorada

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Dancing with the Birds

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • LILAC

    ★★★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Our Planet

    ★★★★★

  • The Awakener

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Rampage

    ★½

  • Sonic Mania Adventures

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • A Night at the Garden

    ★★★

  • Cult of Chucky

    ½

  • It

    ★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Rings

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★★

  • My Mom is a Character 2

    ★★★

  • Fences

    ★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★½

  • Max Steel

  • Trolls

    ★★

  • Split

    ★★★★

  • Storks

    ★★

  • Sing

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Ghostbusters

  • Ice Age: Collision Course

    ½

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Piper

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★

  • Me Before You

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★

  • Hard Sell

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★