Sort by

Pat has logged 12 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
27
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry