Benjamin has logged 20 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Funeral in Berlin

Funeral in Berlin

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ali

Ali

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Outfit

The Outfit

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry