Sort by
  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ½

  • Do Revenge

    ★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Black Bird

  • Decision to Leave

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Morbius

    ½

  • X

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Black Phone

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ½

  • After We Collided

  • Greyhound

    ½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Suspiria

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tully

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½