• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Tenet

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★