Prok7 has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★
Edit this entry  
20
The Double

The Double

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Museo

Museo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry