Sort by

✯ Miloš⑬ 💀↯ has logged 240 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boogens

The Boogens

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House

The House

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Serena

Serena

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★½
Edit this entry  
09
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cocoanuts

The Cocoanuts

1929
×
★★★★
Edit this entry  
06
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sea

The Sea

1895
×
★★★½
Edit this entry  
02
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Them!

Them!

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry