Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★★

  • Joker

  • Judy

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • All Is True

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★★

  • Black Panther

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Problem with Apu

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

  • Wonder Woman

  • Newsies

  • Journey to the West: The Demons Strike Back

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ½

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hidden Figures

  • Suicide Squad

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

  • Finding Dory

  • Warcraft

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Hail, Caesar!

  • Sisters

  • Star Wars: The Force Awakens

  • A Man Called Ove

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

  • The Lady in the Van

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Ant-Man

    ★★★★★

  • Mr. Holmes

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Bill

    ★★★★½

  • Pod

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Boy Next Door

  • Kingsman: The Secret Service

  • Gone Girl

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

  • Pride

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

  • Thor: The Dark World

  • Her