• Soul

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Golden Compass

    ★★★

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • Clue

    ★★★★

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★½

  • Jaws

    ★★★½

  • The Wicker Man

    ★★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★