Sort by

PRY has logged 382 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good People

Good People

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
The Interview

The Interview

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Cocktail

Cocktail

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
Read the review Edit this entry  
19
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Dream House

Dream House

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Memphis

Memphis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chatroom

Chatroom

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Selma

Selma

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gargoyles

Gargoyles

1972
×
Read the review Edit this entry  
28
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Predestination

Predestination

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Cracks

Cracks

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Stretch

Stretch

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
Read the review Edit this entry  
15
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
Read the review Edit this entry  
15
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Alice's Restaurant

Alice's Restaurant

1969
×
Read the review Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Hercules

Hercules

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Edit this entry  
06
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Lies Bleeding

Love Lies Bleeding

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Face of Terror

Face of Terror

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Texas Rangers

Texas Rangers

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
Parts Per Billion

Parts Per Billion

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry