Sort by

PRY has logged 37 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rite

The Rite

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Dominion: Prequel to The Exorcist

Dominion: Prequel to The Exorcist

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
The Possession

The Possession

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Exorcist: The Beginning

Exorcist: The Beginning

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
Read the review Edit this entry  
26
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
Read the review Edit this entry  
25
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Excalibur

Excalibur

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
Read the review Edit this entry  
10
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Counselor

The Counselor

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Children of Sorrow

Children of Sorrow

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Black Death

Black Death

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bunraku

Bunraku

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fun Size

Fun Size

2012
×
Read the review Edit this entry