RSS feed for pryan96

pryan96 has rated 519 dramatic films.

  • Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

    ★★★½

  • Il Posto

    ★★★½

  • Make Way for Tomorrow

    ★★★★

  • The Immortal One

    ★★★★

  • Earth

    ★★★

  • 2046

    ★★★★

  • Ecstasy

    ★★★★

  • Raise the Red Lantern

    ★★★★

  • West Side Avenue

    ★★★★

  • The Nightingale's Prayer

    ★★★★

  • Bambi

    ★★★★

  • Tetsuo II: Body Hammer

    ★★

  • The Plea

    ★★★★

  • The Deserter and the Nomads

    ★★★★

  • The Ogre of Athens

    ★★★½

  • Allegro non troppo

    ★★

  • Noisy Requiem

    ★★★★

  • Autumn Ball

    ★★★