RSS feed for pryan96

pryan96 has watched 18 films released in 1962.

  • To Kill a Mockingbird

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★★

  • An Autumn Afternoon

  • Carnival of Souls

    ★★★★

  • The Longest Day

    ★★★½

  • Harakiri

  • Mamma Roma

    ★★★★

  • Vivre Sa Vie

  • Pitfall

  • Lolita

    ★★★★

  • The Man Who Shot Liberty Valance

    ★★

  • L'Eclisse

    ★★★★

  • Cléo from 5 to 7

    ★★½

  • Ivan's Childhood

    ★★★★

  • Knife in the Water

  • La Jetée

    ★★½

  • Jules and Jim

    ★★★★

  • Sanjuro