RSS feed for pryan96

pryan96 has watched 18 films released in 1964.

  • Kwaidan

    ★★★★

  • Gertrud

    ★★★★½

  • Kiss Me, Stupid

    ★★★

  • Onibaba

  • I Am Cuba

  • A Fistful of Dollars

    ★★★

  • Red Desert

    ★★★★½

  • The Gospel According to Matthew

    ★★★★½

  • Mary Poppins

  • Band of Outsiders

  • Love Meetings

  • Intentions of Murder

    ★★★★

  • The Night of the Iguana

    ★★★★

  • Pale Flower

  • Woman in the Dunes

    ★★★★★

  • The Umbrellas of Cherbourg

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • Yearning