RSS feed for pryan96

pryan96 has watched 12 films released in 1965.

  • Doctor Zhivago

    ★★½

  • Juliet of the Spirits

    ★★★★

  • Shadows of Forgotten Ancestors

    ★★★★

  • Pierrot le Fou

    ★★★★

  • Faster, Pussycat! Kill! Kill!

    ★★★★

  • Monster a-Go Go

    ½

  • Repulsion

    ★★★★

  • Alphaville

    ★★★★

  • Red Beard

    ★★★★½

  • Chimes at Midnight

  • The Sound of Music

    ★★★★

  • The Saragossa Manuscript

    ★★★★½