Pete has logged 12 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sky Line

Sky Line

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Spin

Top Spin

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry