Pete has logged 26 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Kong

King Kong

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry