Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
South Park (Not Suitable for Children)

South Park (Not Suitable for Children)

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gridman Universe

Gridman Universe

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
South Park: Joining the Panderverse

South Park: Joining the Panderverse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sound! Euphonium: Ensemble Contest

Sound! Euphonium: Ensemble Contest

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★½
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read other review Edit this entry  
15
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sword Art Online the Movie – Progressive – Scherzo of Deep Night

Sword Art Online the Movie – Progressive – Scherzo of Deep Night

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-

Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
In Time

In Time

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
17
300

300

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
South ParQ Vaccination Special

South ParQ Vaccination Special

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Edit this entry