RSS feed for Sascha

Sascha has logged 52 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Animal Crackers

Animal Crackers

1930
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Cocoanuts

The Cocoanuts

1929
×
★★★★
Edit this entry  
28
Romanoff and Juliet

Romanoff and Juliet

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bloody Friday

Bloody Friday

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burnt

Burnt

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Young Indiana Jones: Spring Break Adventure

The Adventures of Young Indiana Jones: Spring Break Adventure

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Das Gesetz des Clans

Das Gesetz des Clans

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Double Exposure

Double Exposure

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Name Is Pecos

My Name Is Pecos

1966
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harlequin

Harlequin

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inside 'The Spy Who Loved Me'

Inside 'The Spy Who Loved Me'

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Logan

Logan

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Beule oder Wie man einen Tresor knackt

Beule oder Wie man einen Tresor knackt

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Promised Land

The Promised Land

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorceress

Sorceress

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Requiem for a Vampire

Requiem for a Vampire

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Detroit

Doctor Detroit

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Great Waldo Pepper

The Great Waldo Pepper

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Big Trail

The Big Trail

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vanishing Act

Vanishing Act

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Crackers

Crackers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eye of the Cat

Eye of the Cat

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Dragons

Black Dragons

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Young Indiana Jones: Journey of Radiance

The Adventures of Young Indiana Jones: Journey of Radiance

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Adventures of Young Indiana Jones: The Perils of Cupid

The Adventures of Young Indiana Jones: The Perils of Cupid

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Young Indiana Jones: Passion for Life

The Adventures of Young Indiana Jones: Passion for Life

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Young Indiana Jones: My First Adventure

The Adventures of Young Indiana Jones: My First Adventure

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Der Skorpion

Der Skorpion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drei Männer im Schnee

Drei Männer im Schnee

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
My Favorite Blonde

My Favorite Blonde

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Man of a Thousand Faces

Man of a Thousand Faces

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Vibrations

Good Vibrations

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Cyclops

Dr. Cyclops

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry