RSS feed for Sascha

Sascha has logged 38 entries for films released in 2010.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Viva Maria!

Viva Maria!

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Not the Messiah (He's a Very Naughty Boy)

Not the Messiah (He's a Very Naughty Boy)

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cropsey

Cropsey

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wagner & Me

Wagner & Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Robber

The Robber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Gandu

Gandu

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kevin Smith: Too Fat For 40

Kevin Smith: Too Fat For 40

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Machete Maidens Unleashed!

Machete Maidens Unleashed!

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Will Meet a Tall Dark Stranger

You Will Meet a Tall Dark Stranger

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tucker and Dale vs Evil

Tucker and Dale vs Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Repo Men

Repo Men

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Symphony in Blood Red

Symphony in Blood Red

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Agatha Christie's Poirot: The Clocks

Agatha Christie's Poirot: The Clocks

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Agatha Christie: Poirot: Third Girl

Agatha Christie: Poirot: Third Girl

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Agatha Christie: Poirot: Third Girl

Agatha Christie: Poirot: Third Girl

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sound of Noise

Sound of Noise

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Conspirator

The Conspirator

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
DMT: The Spirit Molecule

DMT: The Spirit Molecule

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Saw Frankenstein Cry

The Man Who Saw Frankenstein Cry

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nothing to Declare

Nothing to Declare

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rock Hudson: Dark and Handsome Stranger

Rock Hudson: Dark and Handsome Stranger

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Colour Out of Space

The Colour Out of Space

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Shanghai

Shanghai

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Mr. Nice

Mr. Nice

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
Edit this entry  
26
YellowBrickRoad

YellowBrickRoad

2010
×
½
Edit this entry  
02
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★★★½
Edit this entry