RSS feed for Sascha

Sascha has logged 102 entries for films released in 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Wednesday with Goddard

Wednesday with Goddard

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Fat Wreck

A Fat Wreck

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Colossal

Colossal

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Manche hatten Krokodile

Manche hatten Krokodile

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fury of the Demon

Fury of the Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mysteries of Paris: Jacques Rivette's Out 1 Revisited

The Mysteries of Paris: Jacques Rivette's Out 1 Revisited

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
May God Save Us

May God Save Us

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Had A Bloody Good Time At House Harker

I Had A Bloody Good Time At House Harker

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Pasta Detectives 3

The Pasta Detectives 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brimstone

Brimstone

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Young Light

Young Light

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manhunt: Escape to the Carpathians

Manhunt: Escape to the Carpathians

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terror 5

Terror 5

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
American Anarchist

American Anarchist

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Marx Brothers: Hollywood's Kings of Chaos

The Marx Brothers: Hollywood's Kings of Chaos

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spectral

Spectral

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Radio Home

Radio Home

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
31

31

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry