• Elvis

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • The Courier

    ★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Helluva Boss

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

    ★★★★½

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★★½

  • Batman: Year One

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • District 9

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★★½

  • Cowboy Bebop: The Movie

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★½

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★

  • Sonatine

    ★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★½

  • Aliens

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★½