RSS feed for savanah🏳️‍🌈

savanah🏳️‍🌈 has logged 137 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malevolent

Malevolent

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
House of the Dead

House of the Dead

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Similars

The Similars

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Omen

The Omen

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Buttcrack

Buttcrack

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bride Of Killer Nerd

Bride Of Killer Nerd

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zombie Island Massacre

Zombie Island Massacre

1984
×
Read the review Edit this entry  
16
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Vault

The Vault

2017
×
★½
Read the review Edit this entry